TYA252012100M-10 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TYA252012100M-10 |
Description | FIXED IND 10UH 850MA 480 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 850 mA 480mOhm Max 1007 (2518 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TYA252012100M-10 Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 480mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1007 (2518 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1007 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.1A |