TYA2520101R0M-10 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TYA2520101R0M-10 |
Description | FIXED IND 1UH 2.2A 85 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.2 A 85mOhm Max 1007 (2518 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 85mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1007 (2518 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1007 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.045" (1.15mm) |
Current - Saturation (Isat) 3.1A |