HZ0603D102R-10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 96,608
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
1 kOhms @ 100 MHz 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 400mA 350mOhm
HZ0603D102R-10
DigiKey Part Number
HZ0603D102R-10-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HZ0603D102R-10
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
400mA
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
350mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power, Signal Line
Height (Max)
0.031" (0.80mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz