HZ0603B102R-10
DigiKey Part Number
240-2378-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2378-1-ND - Cut Tape (CT)
240-2378-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HZ0603B102R-10
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 200mA 600mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HZ0603B102R-10 Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
600mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power, Signal Line
Height (Max)
0.031" (0.80mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz