CM4440Z121R-10
DigiKey Part Number
240-CM4440Z121R-10TR-ND - Tape & Reel (TR)
240-CM4440Z121R-10CT-ND - Cut Tape (CT)
240-CM4440Z121R-10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM4440Z121R-10
Description
CMC 20A 3LN 120 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Line Common Mode Choke Surface Mount 120 Ohms @ 100 MHz 20A DCR 1mOhm
Category
Current Rating (Max)
20A
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
1mOhm
Series
Voltage Rating - DC
100V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.435" L x 0.395" W (11.05mm x 10.03mm)
Number of Lines
3
Height (Max)
0.367" (9.32mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz