Image for CM2022X330R-10 is not available
CM2022X330R-10
DigiKey Part Number
240-2503-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM2022X330R-10
Description
CMC 10A 2LN 33 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 33 Ohms @ 100 MHz 10A DCR 0.75mOhm
Category
Current Rating (Max)
10A
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
0.75mOhm
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.264" L x 0.224" W (6.70mm x 5.70mm)
Part Status
Obsolete
Height (Max)
0.130" (3.30mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Horizontal, 4 Flat Lead
Impedance @ Frequency
33 Ohms @ 100 MHz