CH0805D900R-10
DigiKey Part Number
CH0805D900R-10-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CH0805D900R-10
Description
CMC 400MA 2LN 90 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 400mA DCR 300mOhm
Category
Current Rating (Max)
400mA
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.047" (1.20mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz