28B0825-000
DigiKey Part Number
240-2770-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B0825-000
Description
FERRITE CORE 79OHM SOLID 13.21MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 79Ohm @ 100MHz ID 0.520" Dia (13.21mm) OD 0.825" Dia (20.95mm) Length 0.250" (6.35mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
28B0825-000 Models
Category
Impedance @ Frequency
79Ohm @ 100MHz
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Material
28
Series
Inner Dimension
0.520" Dia (13.21mm)
Packaging
Tray
Outer Dimension
0.825" Dia (20.95mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Round
Length
0.250" (6.35mm)