HG2458RD-RSP
DigiKey Part Number
5073-HG2458RD-RSP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HG2458RD-RSP
Description
ANTRB-DUCK 2.4/4.9/5.8GHZ 3DB
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 802.11a/b/g, Bluetooth, ISM, Wi-Fi, WLAN Whip, Tilt RP-SMA Connector Mount
Category
Antenna Type
Whip, Tilt
Manufacturer
L-com
Number of Bands
3
Series
VSWR
2
Packaging
Bag
Gain
3dBi, 3dBi, 3dBi
Part Status
Active
Power - Max
5 W
RF Family/Standard
Bluetooth, General ISM, WiFi
Termination
RP-SMA
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
2.45GHz, 5.13GHz, 5.79GHz
Height (Max)
7.800" (198.12mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.35GHz, 5.73GHz ~ 5.85GHz