HG2458-09U-PRO
DigiKey Part Number
5073-HG2458-09U-PRO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HG2458-09U-PRO
Description
ANTOMNI 2.4/5.8GHZ 9DBI
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 802.11a/b/g, ISM, Wi-Fi Whip, Straight N Type Female Bracket Mount
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
L-com
VSWR
1.6
Packaging
Bag
Gain
9dBi, 9dBi
Part Status
Active
Power - Max
100 W
RF Family/Standard
General ISM, WiFi
Termination
N Type Female
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Bracket Mount
Frequency (Center/Band)
2.45GHz, 5.79GHz
Height (Max)
50.787" (1290.00mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.73GHz ~ 5.85GHz