Image for TCG104SVLPAANN-AN20-SA is not available
TCG104SVLPAANN-AN20-SA
DigiKey Part Number
73-TCG104SVLPAANN-AN20-SA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCG104SVLPAANN-AN20-SA
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 10.4"
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color LVDS 10.4" (264.16mm) 800 x 600 (SVGA)
Category
Backlight
LED
Manufacturer
Kyocera International, Inc.
Dot Pixels
800 x 600 (SVGA)
Packaging
Bulk
Interface
LVDS
Part Status
Active
Graphics Color
Red, Green, Blue (RGB)
Display Type
TFT - Color
Background Color
White
Display Mode
Transmissive
Dot Pitch
0.09mm W x 0.26mm H
Diagonal Screen Size
10.4" (264.16mm)
Base Product Number
Viewing Area
215.40mm W x 162.20mm H