TCME476M025R0060E
DigiKey Part Number
478-12542-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-12542-1-ND - Cut Tape (CT)
478-12542-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCME476M025R0060E
Description
CAP TANT POLY 47UF 25V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 60mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm @ 100kHz
Manufacturer
KYOCERA AVX
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
47 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Voltage - Rated
25 V