TCJY337M006R0040E
DigiKey Part Number
478-13356-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-13356-1-ND - Cut Tape (CT)
478-13356-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJY337M006R0040E
Description
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 40mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
330 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm @ 100kHz