TCJT107M004R0150 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 2,273
Datasheet
Similar
KEMET
Vishay Sprague
100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 1411 (3528 Metric), 1210 150mOhm @ 100kHz
AVX Polymer Solid Electrolytic Capacitors | Digi-Key Daily
TCJT107M004R0150
DigiKey Part Number
478-3474-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJT107M004R0150
Description
CAP TANT POLY 100UF 4V 1210
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
100 µF
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
T
Voltage - Rated
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 100kHz