TCJD107M025R0055
DigiKey Part Number
478-9397-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-9397-1-ND - Cut Tape (CT)
478-9397-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJD107M025R0055
Description
CAP TANT POLY 100UF 25V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 55mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
100 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
55mOhm @ 100kHz