SR891C103KARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
KYOCERA AVX
In Stock: 4,087
Similar
In Stock: 35
TDK
In Stock: 437
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR891C103KARTR1
DigiKey Part Number
SR891C103KARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR891C103KARTR1
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.215" L x 0.125" W (5.46mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)