SR202C103KAR
DigiKey Part Number
478-SR202C103KAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR202C103KAR
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R RADIAL
Detailed Description
10000 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)