SR152A560JAR is available for purchase but is not normally stocked.
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Similar
KEMET
In Stock: 817
Similar
56 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR152A560JAR
DigiKey Part Number
SR152A560JAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR152A560JAR
Description
CAP CER 56PF 200V NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)