LD103C334JAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 1,107
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
Upgrade
Knowles Syfer
KEMET
0.33 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
LD103C334JAB2A
DigiKey Part Number
LD103C334JAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD103C334JAB2A
Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LD103C334JAB2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)