LD032U150FAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 1,954
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
15 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
LD032U150FAB2A
DigiKey Part Number
LD032U150FAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD032U150FAB2A
Description
CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
LD032U150FAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.036" (0.91mm)