LD031A390FAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
39 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
LD031A390FAB2A
DigiKey Part Number
LD031A390FAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD031A390FAB2A
Description
CAP CER 39PF 100V NP0 0603
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LD031A390FAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)