KGM31TCG2A332FU
DigiKey Part Number
478-KGM31TCG2A332FUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31TCG2A332FUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31TCG2A332FUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31TCG2A332FU
Description
CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 1206
Detailed Description
3300 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
KGM31TCG2A332FU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)