KGM31BR72A473MM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 3,843
Datasheet
Direct
TDK
Direct
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
0.047 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
KGM31BR72A473MM
DigiKey Part Number
478-KGM31BR72A473MMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BR72A473MM
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)