KGM31BCG2A391FT
DigiKey Part Number
478-KGM31BCG2A391FTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31BCG2A391FTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31BCG2A391FTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BCG2A391FT
Description
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
390 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KGM31BCG2A391FT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)