KGM05AR71H101KH
DigiKey Part Number
478-KGM05AR71H101KHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM05AR71H101KHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM05AR71H101KHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05AR71H101KH
Description
CAP CER 100PF 50V X7R 0402
Detailed Description
100 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
KGM05AR71H101KH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)