KGM05AR71E101MH
DigiKey Part Number
478-KGM05AR71E101MHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM05AR71E101MHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM05AR71E101MHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05AR71E101MH
Description
CAP CER 100PF 25V X7R 0402
Detailed Description
100 pF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
KGM05AR71E101MH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)