KGM05AR71C104MH
DigiKey Part Number
478-KGM05AR71C104MHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM05AR71C104MHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM05AR71C104MHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05AR71C104MH
Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
KGM05AR71C104MH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)