KGM03ACG1H390JH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 29,165
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 13,000
Datasheet
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
39 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
KGM03ACG1H390JH
DigiKey Part Number
478-KGM03ACG1H390JHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM03ACG1H390JH
Description
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM03ACG1H390JH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)