KGM03ACG1E390JH
DigiKey Part Number
478-KGM03ACG1E390JHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM03ACG1E390JHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM03ACG1E390JHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM03ACG1E390JH
Description
CAP CER 39PF 25V C0G/NP0 0201
Detailed Description
39 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
KGM03ACG1E390JH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)