KAM15ACG2A271FT is available for purchase but is not normally stocked.
Murata Electronics
In Stock: 45,924
Datasheet
270 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KAM15ACG2A271FT
DigiKey Part Number
478-KAM15ACG2A271FTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM15ACG2A271FT
Description
CAP CER 270PF 100V NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KAM15ACG2A271FT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)