KAM15ACG2A221JT
DigiKey Part Number
478-KAM15ACG2A221JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM15ACG2A221JTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM15ACG2A221JTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM15ACG2A221JT
Description
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
220 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
KAM15ACG2A221JT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)