KAM15ACG2A150FT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
Murata Electronics
Upgrade
Knowles Syfer
15 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KAM15ACG2A150FT
DigiKey Part Number
478-KAM15ACG2A150FTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM15ACG2A150FT
Description
CAP CER 15PF 100V NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KAM15ACG2A150FT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)