KAM15ACG1H471JT
DigiKey Part Number
478-KAM15ACG1H471JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM15ACG1H471JTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM15ACG1H471JTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM15ACG1H471JT
Description
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0603
Detailed Description
470 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
KAM15ACG1H471JT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)