CK05BX222K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 15,750
Datasheet
Image for CK05BX222K is not available
CK05BX222K
DigiKey Part Number
478-CK05BX222K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CK05BX222K
Description
CAP CER RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX Radial
EDA/CAD Models
CK05BX222K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)