600L8R2BT200T4K
DigiKey Part Number
478-600L8R2BT200T4KTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-600L8R2BT200T4KCT-ND - Cut Tape (CT)
478-600L8R2BT200T4KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
600L8R2BT200T4K
Description
CAP CER 8.2PF 200V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.2 pF ±0.1pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
600L8R2BT200T4K Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)