2220CC154MAT1A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 4,006
Datasheet
0.15 µF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
2220CC154MAT1A
DigiKey Part Number
2220CC154MAT1A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220CC154MAT1A
Description
CAP CER 0.15UF 630V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
2220CC154MAT1A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.130" (3.30mm)