1210DD106KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM32AR51V106KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM32AR51V106KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM32AR51V106KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210DD106KAT2A
Description
CAP CER 10UF 35V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
1210DD106KAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)