12105C824JAT2A is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
Upgrade
Knowles Syfer
0.82 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
12105C824JAT2A
DigiKey Part Number
12105C824JAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12105C824JAT2A
Description
CAP CER 0.82UF 50V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
12105C824JAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.090" (2.29mm)