08052C821KAT2A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 08052C821KAT2A |
Description | CAP CER 820PF 200V X7R 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 820 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 08052C821KAT2A Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.037" (0.94mm) |