08051C102KA12A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 43,832
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Walsin Technology Corporation
Knowles Syfer
KEMET
1000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
08051C102KA12A
DigiKey Part Number
08051C102KA12A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08051C102KA12A
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
08051C102KA12A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)