08051A471J4T4H is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 383
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Direct
TDK
TDK
In Stock: 831
470 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
08051A471J4T4H
DigiKey Part Number
478-08051A471J4T4HTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08051A471J4T4H
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)