06035C821JAT2A
DigiKey Part Number
478-12732-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-12732-1-ND - Cut Tape (CT)
478-12732-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035C821JAT2A
Description
CAP CER 820PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
06035C821JAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)