06035A8R0C4T2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 5,607
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 12,836
Datasheet
8 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
06035A8R0C4T2A
DigiKey Part Number
478-06035A8R0C4T2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035A8R0C4T2A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06035A8R0C4T2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)