06035A1R5C4T4H is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 19,899
Datasheet
Direct
TDK
TDK
In Stock: 278
1.5 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
06035A1R5C4T4H
DigiKey Part Number
478-06035A1R5C4T4HTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035A1R5C4T4H
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06035A1R5C4T4H Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)