06031U390GAT2A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 06031U390GAT2A |
Description | CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 39 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 06031U390GAT2A Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features Ultra Low ESR |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±2% | Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.036" (0.91mm) |