04025A8R2C4T2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 84,190
Datasheet
YAGEO
KEMET
KEMET
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Walsin Technology Corporation
8.2 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
04025A8R2C4T2A
DigiKey Part Number
478-04025A8R2C4T2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025A8R2C4T2A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
04025A8R2C4T2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)