04023J7R5BBSTR
DigiKey Part Number
478-12628-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-12628-1-ND - Cut Tape (CT)
478-12628-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04023J7R5BBSTR
Description
CAP THIN FILM 7.5PF 25V 0402
Detailed Description
7.5 pF Thin Film Capacitor 25 V 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
04023J7R5BBSTR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage - Rated
25 V
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
7.5 pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Tolerance
±0.1pF
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)