04023J3R0BBWTR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
3 pF Thin Film Capacitor 25 V 0402 (1005 Metric)
04023J3R0BBWTR
DigiKey Part Number
478-2782-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04023J3R0BBWTR
Description
CAP THIN FILM 3PF 25V 0402
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
04023J3R0BBWTR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage - Rated
25 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
3 pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Tolerance
±0.1pF
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)