04021J0R7P4STR\500
DigiKey Part Number
478-04021J0R7P4STR\500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04021J0R7P4STR\500
Description
CAP THIN FILM 0.7PF 100V 0402
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.7 pF Thin Film Capacitor 100 V 0402 (1005 Metric)
Category
Voltage - Rated
100 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
General Purpose
Capacitance
0.7 pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Tolerance
±0.02pF
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)