2220B2500155KJTUW031 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 2220B2500155KJTUW031 |
Description | SMD J-LEAD 2220 250VDC 1.5UF 10% |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R (2R1) SMD, J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features High Q, Low Loss, Non-Magnetic |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case SMD, J-Lead |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.217" (5.50mm) |